دلایل خرابی شمع ماشین چیست ؟ ( 3 علت خرابی ) !

[ad_1]

خرابی شمع خودرو: در این مطلب می خواهیم به طور کامل بررسی کنیم البته به زبانی بسیار ساده مقاله مفیدی در زمینه شمع برای شما کاربران عزیز شاهدان نوشته ایم.

در مقاله قبلی در مورد: فروش وسایل ورزشی یا ورزشی خودرو و درآمد آنها در این زمینه: صحبت کردیم که می توانید به صفحه مربوطه در سایت بروید.

پس با ما همراه باشید تا دلایل خرابی شمع را بدانید…

خرابی شمع خودرو:

دلایل خرابی شمع خودرو چیست؟

در این قسمت دلایل را می خواهیم: خرابی شمع خودرو: بیایید به شما بگوییم پس با ما همراه باشید

1 – زمان کار طولانی:

در این صورت زمانی که شمع خودرو شما برای مدت طولانی کار می کند فرسوده می شود که در این صورت پلاتین سر شمع می سوزد و باعث می شود سیلندر موتور شما به خوبی کار نکند. در نتیجه ماشین شما قدرت کافی را از دست خواهد داد.

2- خام سوزی:

شاید بپرسید خام سوزی برای سوخت است، پس چه ربطی به شمع خودرو دارد، اما دلیل اصلی را می توان گفت: خرابی شمع خودرو: دقیقا و به صورت خام می سوزد و با سوختن روغن در ماشین دود زیادی ایجاد می کند.

در حالت احتراق خام، وقتی بنزین به رسوبات سیلندر یا پیستون برخورد می کند، زودتر منفجر می شود و قدرت تولید می کند و در نتیجه دود زیادی ایجاد می شود که باعث می شود سر پلاتین دوده زیادی را جذب کند و نتواند قدرت خوبی ارائه کند. و جرقه ها

3- روغن سوزی:

این دقیقا مانند سوزیست خام است با این تفاوت که در این حالت بنزین ربطی به رسوب ندارد و در این حالت روغن وارد سیلندر می شود و می سوزد که دود زیادی تولید می کند که باعث ته نشین شدن پلاتین شمع می شود. از نو.

پس یکی از دلایل: خرابی شمع خودرو: روغن سوزی.

هر چند وقت یکبار همه شمع ها باید بازرسی یا تعویض شوند؟

ببینید اصولاً شمع ها باید هر 3 ماه یکبار بررسی شوند و در صورت خرابی تعویض شوند اما اگر زیاد از ماشین خود استفاده نمی کنید و فقط یک ماشین خانگی برای شماست توصیه می کنم هر بار شمع های ماشین خود را چک کنید. 6 ماه.

البته خودروهای پرمصرف بهتر است هر 3 ماه یکبار شمع های خود را چک کنند، در این صورت خیالتان راحت با شمع خودرو است.

مقاله ویژه: سوالات آیین نامه رانندگی را به صورت آپدیت دانلود کنید!

آیا خودمان می توانیم شمع ها را عوض کنیم؟

بله 100%

اگر فکر می کنی: خرابی شمع خودرو: مطمئن هستید که با آچار شمع می توانید شمع های خودروی خود را به راحتی باز، شستشو و بسته کنید. در این صورت باید ماشین خود را تست کنید و اگر درست نبود شمع بخرید.

تعویض شمع خودرو ساده ترین کاری است که می توانید به عنوان یک فرد غیر مکانیکی انجام دهید. در این صورت می توانید هزینه تعویض شمع را در جیب خود بگذارید.

آیا می توان از شمع های دست دوم استفاده کرد؟

من به شما توصیه می کنم که اصلا این کار را نکنید. اگر شمع سالم بود، هرگز تعویض نمی شد. اگر می خواهید از شمع های دست دوم و کارکرده در ماشین خود استفاده کنید، به زودی دوباره خراب می شوند و باعث می شوند هزینه بیشتری بپردازید.

در نتیجه حتما از شمع های سالم و نو استفاده کنید و اصلا سراغ لوازم دست دوم در زمینه موتور خودرو نروید.

آیا شمع موتور سیکلت مانند ماشین کار می کند؟

آره. شمع های موتور و خودروهای بنزینی یا هر سیستم تولید برق بنزینی به همین ترتیب عمل می کنند. در این صورت می توان گفت شمع ها در سیستم های بنزینی به همین صورت عمل می کنند.

ولی در: خودروهای دیزلی: شمع ها برای گرم کردن سوخت قبل از ورود به سیلندر استفاده می شوند و در خودروهای دیزلی شمع نخواهید یافت.

خوب در این مقاله دلایل: خرابی شمع خودرو: (باید بگوییم این 3 دلیل) از دلایل اصلی خرابی شمع خودرو هستند اما مورد دیگری نیز وجود دارد و آن اینکه مواد شمع شما بی کیفیت است که در این صورت ممکن است تا یک ماه کار نکند.

پس در خرید شمع حتما از مواد مناسب استفاده کنید و به بهانه اینکه شمع ها با هم تفاوت قیمتی جزئی دارند کالای ارزان نخرید، هرچند گران نیست و ممکن است مواد گران قیمت بی کیفیت باشد، پس توصیه می کنم از برندهای معتبر

گواهیران:

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − دو =