عدم نیاز به ثبت سند خودرو در دفاتر (خبر خوش)

[ad_1]

با سلام خدمت مصرف کنندگان عزیز
خبر خوب برای همه دارندگان خودرو، حذف ثبت سند خودرو در اداراتبله درست خواندید، دیگر لازم نیست برای خرید ماشین و ثبت سند و پرداخت اضافی به اداره مراجعه کنید.

برگ های سبز جدیدبرگ سبز سبز ماشین; سند رسمی مالکیت وسیله نقلیه

سرهنگ جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا:

گرین کارت صادر شده توسط پلیس، سند رسمی مالکیت وسیله نقلیه است و این کلمه در اسناد تازه صادر شده درج خواهد شد.
با توجه به تصویب لیست سبز خودرو به عنوان سند اسناد رسمی توسط دادستان کل کشور، رئیس دیوان عدالت اداری و رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، مالکان خودرو دیگر نیازی به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و تهیه اسناد رسمی ندارند. سند

آقای هزریان، سخنگوی کمیسیون اصول مجلس:
برگ سبز خودرو طبق نظر رسمی قوه قضائیه دارای سند رسمی بوده و برای ثبت آن نیازی به حضور در دفاتر اسناد رسمی نیست.
طبق قانون همانطور که دفاتر اسناد رسمی می توانند سند خودرو را انتقال دهند، نیروی انتظامی نیز با صدور کارت سبز می تواند این کار را انجام دهد. از این پس برگ سبز سند رسمی مالکیت است.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور:
بر اساس رای دیوان عدالت اداری در اسفندماه سال ۱۳۸۸، سند صادره از سوی نیروی انتظامی (برگ سبز) سند رسمی مالکیت بوده و ثبت نقل و انتقال خودرو به دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست.
در 13 شهریور 1400، دادستانی کل کشور با صدور بخشنامه ای به دادسرای عمومی و انقلاب، سند صادره از پلیس راهنمایی و رانندگی (فهرست سبز) را به عنوان سند رسمی مالکیت معرفی کرد.
مطابق ماده 1287 قانون مدنی، سند رسمی سندی است که از سوی دفتر اسناد رسمی یا مقامات ذیصلاح صادر می شود. بنابراین برگ سبز صادر شده توسط پلیس یک سند رسمی است.
نقل و انتقال اموال غیر منقول (خانه، باغ، زمین، مغازه و …) باید محضری باشد ولی ثبت نقل و انتقال اموال منقول به عنوان خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست.

«در راستای حمایت از مصرف‌کنندگان و کاهش هزینه‌های حمل و نقل خودرو، با توجه به تأیید فهرست سبز خودرو توسط نیروی انتظامی به عنوان» اسناد مالکیت توسط دادستان کل کشور، رئیس دیوان عدالت اداری و رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، هموطنان دیگر نیازی به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و تنظیم سند ندارند.

وی افزود: سند صادر شده از سوی پلیس پاسخگوی نیاز شهروندان در تمامی دستگاه های قضایی و اداری است.
سرهنگ جهانی در پایان خاطرنشان کرد: هموطنان به شایعات و شایعات افراد سودجو که می خواهند افکار عمومی را برای بالا بردن هزینه های گزاف جلب کرده و مردم را به دفاتر اسناد رسمی سوق دهند، توجه نکنند.
وی گفت: برای آینده برنامه ای به نام پلاک سوم داریم. قصد داریم پلاک سوم را طراحی کنیم.»

⭐مزایای تایید گرین کارت خودرو به جای سند مالکیت:

✅کاهش هزینه حمل و نقل وسایل نقلیه
هیچ الزامی برای قرار دادن سند خودرو در دفتر وجود نداشت
✅ کاهش زمان انتقال اسناد و تراکنش خودرو
✅کاهش هزینه و زمان تراکنش خودروهایی که در دو شهر مختلف فروشنده و خریدار هستند.


قانون جدید نقل و انتقال سند خودرو 1400تست نظرات کاربران تست درایو در خصوص عدم ثبت سند خودرو در دفاتر رسمی:

کاربری به نام علیرضا می گوید:

سلام وقت بخیر واقعا خبر خوبی بود اخیرا برای ثبت سند ماشین در دفتر باید مبلغ زیادی پرداخت میکردیم یه جورایی برگشتی بود وقتی داشتم ماشین میفروختم رفتیم اداره با خریدار الان دقیقا نمی دونم کدوم روش مطمئن تره.و ماشین بفروش و یه راه مطمئن برای تشکر دارم.

کاربری به نام آرمانی می گوید:

سلام دوستان عزیز، خبر جدید در مورد سند مالکیت خودرو این است که هنگام خرید خودرو نیازی به مراجعه به خانه و ثبت سند نیست، این همه پول برای ثبت سند خودرو در هنگام برگ سبز جدید باید پرداخت کنیم. آیا در واقع همان سند خودرو است که در گذشته برگ سبز سند خودرو بوده است، آیا کسی از دوستان برگ سبز جدید را دیده است؟ لطفا به ما اطلاع دهید با تشکر

کاربری به نام میرزایی می گوید:

خدایی خیلی خوبه این حرکت مثبت بابامونه.فکر نکنم مدارک اختیاری باشه بستگی به خریدار ماشین داره که بخواد سند بزنه یا نه.

کاربری به نام ایمان می گوید:

با سلام و عرض ادب من در نمایندگی خودرو کار میکردم ولی گهگاهی ماشین خرید و فروش میکنم گفتم نیازی به ثبت سند ماشین در دفاتر نیست ماشین و سند البته اختیاری هست ولی متاسفانه میگم خریدار از عدم نیاز به مدارک در دفاتر رسمی این احساس را به او می دهد که خدای ناکرده کلاه داریم و خودرو مشکل مدارک دارد. من فکر می کنم باید اطلاعات وجود داشته باشد.

نمونه ای از گرین کارت جدید

برگ سبز جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =