فیلتر بنزین یا فیلتر بنزین چیست؟ و چه فایده ای دارد؟

[ad_1]

با سلام خدمت کاربران عزیز، تست درایو؛

امروز در این پست از وب سایت تست درایو به شما عزیزان تبریک می گوییم فیلتر بنزین یا فیلتر بنزین با اپلیکیشن آشنا شوید فیلترهای بنزین و انواع آنها و بهترین زمان برای تعویض فیلتر بنزین، کسب اطلاعات بیشتر است.

فیلتر گاز چیست؟

ابتدا یک تعریف کلی از فیلتر بنزین:

تمام خودروهای بنزینی از بنزین موجود در باک بنزین خود برای روشن کردن موتور استفاده می کنند. گفته می شود که عبور می کند، فیلتر بنزین در واقع از عبور ناخالصی هایی که ممکن است در بنزین یا باک خودرو وجود داشته باشد جلوگیری می کند.
از آنجایی که همیشه کثیفی و فرسودگی روی مخازن سوخت و شیلنگ های سوخت در پمپ بنزین ها وجود دارد، مقداری کثیفی و کثیفی می تواند وارد باک بنزین خودرو شود. علاوه بر این، سایش مخزن سوخت و خطوط سوخت در مسیر تامین سوخت به موتور ممکن است در ایجاد آلودگی در مصرف سوخت خودرو نقش داشته باشد. به همین دلیل تمام خودروهای مدرن از فیلتر بنزین استفاده می کنند که وظیفه پاکسازی سوخت مصرفی خودرو را از تمامی عوامل خارجی بر عهده دارد.

از آنجایی که سیستم تزریق سوخت خودرو دارای ورودی سوخت تقریباً 2 میلی متری است، وجود آلاینده های اضافی می تواند انژکتورها را مسدود کرده و سیستم سوخت خودرو را مختل کند. با این حساب می توان گفت وظیفه اصلی فیلتر بنزین در خودرو پاکسازی بنزین مصرفی از انواع آلودگی ها و عواملی غیر از بنزین است.

🌟 زمان تعویض فیلتر بنزین فرا رسیده است
بهترین زمان برای تعویض فیلتر بنزین با توجه به توصیه های مکانیک خودرو و همچنین تعویض روغن ها، تعویض دستگاه فیلتر بنزین در هر بار تعویض روغن است.

🌟 آثار آلوده فیلتر بنزین
علائم آلودگی فیلترهای بنزین عبارتند از:
-1- تاخیر در استارت خودرو تا حد زیادی می تواند به دلیل آلودگی فیلتر بنزین باشد.
-2- کاهش قدرت موتور یکی دیگر از مواردی است که می توان آن را نشانه کثیف بودن فیلتر بنزین دانست.
موتور3- لرزش موتور و گرفتگی انژکتورها در این حالت ذرات معلق موجود در سوخت از فیلتر عبور کرده و به انژکتورها می رسد و همانطور که در بالا ذکر شد از آنجایی که قطر انژکتور بسیار کم است باعث مسدود شدن این می شود. مسیر و علت خرابی موتور
14. صدای غیرعادی پمپ بنزین را می توان نشانه آلودگی فیلتر بنزین دانست.
🌟انواع فیلتر بنزین:
دو نوع رایج فیلتر بنزین در بازار وجود دارد که هر دو دقیقاً به یک روش کار می کنند: سوخت از یک محیط تصفیه عبور می کند که اغلب از کاغذ مخصوص ساخته شده است که تمام رسوبات و آلاینده ها را از بین می برد.
صافی بنزینی پلاستیکی یا فلزی که از یک محفظه پلاستیکی یا فلزی ساده در اطراف فیلتر فیلتر ساخته شده و کل مجموعه باید در زمان تعویض تعویض شود.
فیلتر کارتریج که در آن یک فیلتر قابل تعویض در یک نگهدارنده فلزی قرار می گیرد. روکش این هولدر قابل جدا شدن بوده و فیلتر آن به صورت جداگانه قابل تعویض می باشد.

به سوالات تست درایو چند ستاره می دهید؟

[امتیاز از مجموع: 0 Average: 0]

[ad_2]
منبع : تست درایور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =