نحوه عملکرد دوربین های تخلفات رانندگی و کنترل سرعت و انواع آنها {محدوده دوربین سرعت}

[ad_1]

با سلام خدمت مصرف کنندگان  در این پست شما عزیزان را با نحوه کار آن آشنا می کنیم دوربین های سرعت بیا ملاقات کنیم

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد. که دوربین های سرعت نحوه کار آنها در سطح شهرها و جاده ها. برخی از این دوربین ها هنگام ثبت تخلفات، عملکرد پلیس راهنمایی و رانندگی و کنترل نامحسوس را انجام می دهند و برخی دیگر، ترافیک زنده در خیابان ها و بزرگراه های شهر را دریافت کرده و با انتقال به مراکز کنترل ترافیک در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. به همین دلیل رانندگان می توانند بهترین و کم ترددترین مسیرها را برای تردد خود انتخاب کنند.

در تصویر زیر دوربین ثبت تخلف شما سرعت را می بینید.

دوربین های خلاف رانندگی و کنترل سرعت

تخلفات مختلفی از جمله تخطی از سرعت فعلی وسایل نقلیه، تخطی از میانگین سرعت، تخلف از عبور از چراغ قرمز، تخلف از پارک در محل غیر مجاز، تخلف سبقت غیرمجاز و اینکه برای ثبت هرگونه تخلف باید یک سیستم استاندارد باشد. نصب شده است.دوربین های ثبت تخلف به عنوان مثال، سیستمی که فقط سرعت لحظه ای را ثبت می کند، باید بتواند با حداکثر خطای 2 درصد در هر شرایط آب و هوایی و تا سرعت 250 کیلومتر در ساعت، ضبط، تصویربرداری یا فیلمبرداری کند. در حالی که برای ثبت میانگین سرعت این سوال متفاوت است.

رئیس پلیس راهور گفت: در صورتی که سرعت مجاز بین 30 تا 50 کیلومتر در ساعت باشد، متخلف علاوه بر جریمه 200 هزار تنی، پنج امتیاز منفی نیز دریافت خواهد کرد. همچنین سرعت غیرمجاز بیش از 30 کیلومتر در ساعت 60 هزار تن جریمه است که جریمه های ثبت شده توسط دوربین های کنترل سرعت به هیچ وجه بخشیده نمی شود.

همچنین جرایم ثبت شده توسط دوربین ها شامل قانون دو برابری جریمه عدم پرداخت نمی شود، بلکه تنها شامل جرایم تسلیم و ضبط می شود که دو برابر می شود.

دوربین های ثبت تخلفانواع دوربین های ثبت تخلفات رانندگی و کنترل سرعت

به طور کلی دوربین های کنترل سرعت انواع مختلفی دارند که در اینجا به یکی از جدیدترین و پرکاربردترین سیستم ها می پردازیم که به زودی در کشورمان نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدل ردیابی لیزری:

از آنجایی که سیستم ردیابی راداری به دلیل وجود انواع امواج رادیویی بر روی زمین می تواند مختل شود، سیستم های ردیابی لیزری جایگزین مناسبی برای آن هستند.در قلب این سیستم انعکاس یا اکو امواج قرار دارد، اما سیستم به جای امواج رادیویی از مادون قرمز استفاده می کند.این سیستم اطلاعات مربوط به هر جسم متحرک حتی پرنده ای را که در مسیر آن قرار دارد ثبت می کند.

و اگر سرعت مجاز نباشد به دوربین دستور می دهد که عکس بگیرد.

اکثر دوربین های نصب شده در جاده های کشورمان از این نوع بوده و ساخت آلمان یا فرانسه می باشد.

سیستم ردیابی ویدئو:

این سیستم که در نوع خود بسیار کارآمد و جالب است از دو یا چند دوربین فیلمبرداری متصل به هم تشکیل شده است که در فواصل معینی نصب می شوند. این سیستم به گونه ای عمل می کند که دوربین اول با خواندن پلاک تمامی خودروهای عبوری به طور موقت زمان عبور آنها از مقابل دوربین را به خاطر می آورد و از قبل مشخص شده است که سرعت خودرو محاسبه می شود (سرعت = مسافت/زمان) و در صورتی که سرعت دوربین دوم مجاز نباشد، دستور عکسبرداری را صادر می کند.

فاصله بین دو دوربین بسته به شرایط می تواند از 200 متر تا چند کیلومتر متغیر باشد.خودرو در جاده است. از دیگر کاربردهای این سیستم می توان به ذخیره تصاویر در میدان دید دوربین اشاره کرد که با مشاهده مجدد آن می توان هرگونه تخلفی مانند سبقت غیرمجاز، رعایت نکردن فاصله مجاز، انجام مانورهای خطرناک و حتی تغییر سرعت را تشخیص داد. اولین قدم این است که در اتوبان تهران-کرج-قزوین از این سیستم استفاده کنید.

نظرات کاربران در مورد تست درایو دوربین های کنترل سرعت برای دوربین های تخلف:

کاربری به نام احمد میلانی می گوید:

من در مورد دوربین های کنترل سرعت تحقیقات زیادی انجام داده ام، اما بیشتر شما محدوده دوربین کنترل سرعت من تحقیقات پلیسی انجام دادم، باید بگویم سایت های ایرانی زیاد به این موضوع توجه نکردند، اما سایت های خارجی مطالب جالبی در مورد دوربین های کنترل سرعت داشتند.

محدوده دوربین کنترل سرعت پلیس: انواع مختلفی از دوربین ها در دست پلیس وجود دارد که اکثر آنها برد بالایی دارند. آنها معمولا سرعت یک خودرو را تا فاصله 3 کیلومتری ثبت می کنند. آنها به راحتی می توانند مسافت 3 کیلومتر را ثبت کنند.

برد دوربین های نصب شده در جاده زیاد نیست و ضریب خطای بالایی دارند چرا که این دوربین ها نمی توانند سرعت خودرو را در تاریکی ثبت کنند.

برد دوربین های کنترل سرعت نصب شده در جاده های کشور معمولا تا 10 متر است. البته این تحقیقی بود که از سایت های ایرانی و خارجی جمع آوری کردم. امیدوارم مفید واقع شود.

کاربری به نام رضا می گوید:

دوربین های کنترل سرعت نصب شده در جاده ها و بزرگراه ها برد کافی ندارند و اکثر آنها آسیب دیده یا فرسوده هستند، اکثر آنها تقلبی هستند. و دوربین هایی که سالم و کار می کنند به دلیل کثیف بودن لنز دوربین نمی توانند سرعت ماشین را ثبت کنند اما دوربین های کنترل سرعتی که در دست پلیس راهنمایی و رانندگی هستند برد بسیار خوبی دارند و تا جایی که من دیدم شنیدم میدونم بردشون تا 4 کیلومتر هست. و می تواند سرعت 4 کیلومتر خودرو را ثبت کند.

کاربری به نام فرهاد زمانی می گوید:

در کل دوربین های کنترل سرعت برد خوبی دارند اما منظورم دوربین هایی است که فقط برای پلیس راهنمایی و رانندگی هستند. و اینکه فکر کنیم می‌توانیم کاری کنیم که این دوربین‌ها را فریب دهیم یا از دست آنها فرار کنیم، به نوعی غیرممکن است، من خودم ابتدا فکر کردم که افسر پلیسی که ماشین را زیر نظر دارد فقط می‌تواند سرعت یکی از ماشین‌ها را ثبت کند و اگر همزمان چندین ماشین خودروها با سرعت غیرمجاز حرکت می کردند و نمی توانستند سرعت همه آنها را ثبت کنند. اما متوجه شدم که اینطور نیست و در تصویر زیر می توان سرعت چند خودرو را به طور همزمان با دوربین کنترل سرعت ثبت کرد. نمونه عکس دوربین سرعت و می بینید که اینطوری بهتر می فهمید.

نمونه عکس دوربین سرعت

کاربران گرامی اگر سوال یا نظری در مورد دوربین های کنترل سرعت دارید در قسمت نظرات پایین همین صفحه نظر دهید.

با تشکر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 3 =