نحوه پاک کردن نتیجه گواهی منفی (هر آنچه که باید بدانید) 1400

[ad_1]

با سلام خدمت کاربران عزیز وب سایت تست درایو؛

امروز در این نشریه از سایت تست درایو می خواهیم نحوه حذف گواهی گواهی منفی را به شما عزیزان معرفی کنیم. این سوالی است که بسیاری از کاربران از ما پرسیده اند. از زبان سرهنگ کرمی اسد و سرهنگ ناصری.

به گزارش گروه سبک زندگی دانا، سرهنگ احمد کرمی اسد با بیان اینکه بر اساس آمار سبقت های غیرمجاز بیشترین علل تصادفات منفی بوده و حق رانندگی ندارد، گفت: این تصادفات منجر به سبقت غیرمجاز می شود. در صورتی که برای بار دوم نمره منفی دریافت کند، ظرف شش ماه گواهینامه وی ضبط می شود. برای بار سوم اگر نتایج منفی راننده به اش برسد گواهینامه رانندگی وی باطل می شود.

به گفته رئیس پلیس راهور، اگر راننده ای شش ماه تصادف نکند و نتیجه منفی نگیرد، تمام نتایج منفی او بخشیده می شود. طبق قانون کسانی که گواهینامه آنها دو بار به دلیل نتیجه منفی باطل شده و در شرف ابطال گواهی هستند، در صورت عدم تصادف تا یک سال، نمره منفی آنها حذف می شود.

کرمی اسد افزود: رانندگان خودروها بیش از سایر رانندگان نتیجه منفی می گیرند و پس از آن رانندگان مینی بوس، کامیون و کامیون در رتبه های بعدی قرار دارند.

نحوه پاک کردن نتیجه گواهی منفی

نحوه پاک کردن نتیجه گواهی منفی

نحوه پاکسازی نتیجه منفی گواهی از زبان سرهنگ ناصری:

سرهنگ محسن ناصری در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس آیین نامه در جدول جرایم رانندگی 171 تخلف رانندگی جریمه در نظر گرفته شده است که از این تعداد 20 مورد مستعد تصادف و رانندگان در صورت وقوع تصادفات موجب جریمه جریمه متناسب با نوع آن می شوند. تخلف ارتکابی «از این رانندگان نیز ارزیابی منفی شده است.

سرهنگ ناصری گفت: در خصوص روند اعطای نمره منفی به رانندگان حادثه دیده و مراحل و مدت محرومیت آنان از رانندگی، گفت: در صورت داشتن 30 امتیاز منفی، گواهینامه وی به مدت سه ماه و در نهایت طی مدت زمان ضبط ضبط می شود. این مدت با پرداخت 400 ریال جریمه به خزانه دولت اعاده می شود.

سرهنگ ناصری گفت: پس از اعمال مفاد بند (1) چنانچه در اثر تخلفات جدید 25 امتیاز منفی به متخلف تعلق گیرد گواهینامه وی به مدت 6 ماه ضبط و پس از این مدت و مبلغ 600 هزار ریال مسترد خواهد شد. به خزانه دولت

ناصری گفت: در صورتی که پس از اعمال مفاد بند 2 به دلیل جرایم جدید، 20 امتیاز منفی به متخلف تعلق گیرد، گواهینامه وی باطل می شود و در مدت یک سال می تواند پس از طی دوره آموزشی مفاد را تطبیق داده و مبلغ یک میلیون ریال بپردازد. به نفع گنج مشترک و پذیرش در کسانی که با اخذ گواهی جدید مرتبط هستند.

وی در خصوص حذف نتایج منفی در دفاتر گواهینامه رانندگی یادآور شد: در صورتی که رانندگان متخلف ظرف مدت 6 ماه از آخرین تخلف منجر به نتیجه منفی در بند. 1 و 2 هنر. دور زدن در محل و یا حرکت موتورسیکلت با دوچرخه و تخطی از سرعت مجاز بیش از 50 کیلومتر در ساعت) و به مدت یک سال طبق بند 3 این قانون (سبقت غیرمجاز در جاده های دو طرفه) تخلفات رانندگی انجام نمی شود، تمام نتایج منفی دارد. در نتیجه تخلفات گذشته رفع و تخلف بعدی وی اولین تخلف وی محسوب می شود و مبنای محاسبه نتایج منفی در مرحله بعد تاریخ قانونی انقضای گواهینامه می باشد.

از جدولی با نتایج منفی رانندگی:

نتیجه رانندگی منفی⬅️بیشتر بخوانید:

جدول جرایم و مجازات های رانندگی

به سوالات قوانین تست درایو چند ستاره می دهید؟

[امتیاز از مجموع: 99 Average: 3.1]

[ad_2]
منبع : تست درایور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 14 =