نحوه کشف پلاک فکی (به همراه لینک سایت پلیس راهور جهت استعلام)

با سلام خدمت کاربران عزیز 

نحوه درک پلاک فک برای این کار یک راه آسان وجود دارد، ابتدا از طریق لینک زیر به سایت پلیس راهور مراجعه کنید
اینجا را وارد کنید

توجه: اگر از قند شکن استفاده می کنید، حتما قبل از کلیک برای ورود به سایت پلیس، قند شکن خود را غیرفعال کنید.
قبل از وارد کردن اطلاعات درخواستی در نظر داشته باشید که طبق نظر پلیس محترم اطلاعات مربوط به شماره ثبت به صورت آفلاین بوده و آنلاین نیست یعنی قبل از تاریخ بروزرسانی سایت باید اطلاعات درخواستی را وارد نمایید. مراقب باش. (تاریخ به روز رسانی با رنگ آبی در سایت مشخص شده است).
پس از ورود به سایت پلیس راهور با صفحه زیر روبرو می شوید: در قسمت کد ملی کد ملی خود را وارد کنید و در قسمت (متن داخل تصویر امنیتی را وارد کنید) اعداد یا حروف زیر فیلد را در قسمت وارد کنید. و جستجو را کلیک کنید.

وضعیت صفحه فک
صبر کنید سایت پس از پردازش اطلاعات نتایج جستجو را به شما نشان می دهد، در صورت عدم اطلاع از شماره ثبت خودرو مورد نظر در روزهای آینده مجددا بررسی کنید.

تشخیص پلاک فک

احتمالاً در زندگی خود بارها واژه پلاک فک را شنیده اید. به خصوص اگر فروشنده خودروهای دست دوم هستید یا قصد دارید در آینده این کار را انجام دهید. اولین اقدامی که در ثبت قرارداد فروش خودرو باید انجام دهید، تغییر شماره ثبت و در واقع فک پلاک قبلی است.

در این مقاله از سری مطالب تست رانندگان قصد داریم نحوه آگاهی از وضعیت پلاک مورد نظر بدون مراجعه حضوری را به شما آموزش دهیم.

فک دارای پلاک چیست؟

فک شماره ثبت اولین گام در فرآیند تغییر شماره ثبت برای تجارت و خرید و فروش خودرو می باشد. در واقع پس از این مرحله می توانید به صورت رسمی خودرو مورد نظر خود را معامله کنید.

در واقع هر پلاک، فاکتور شناسایی مالک خودرو است. پس در هنگام تعویض مالک خودرو باید پلاک قبلی تعویض شود. توجه داشته باشید در مورد پلاک دیگر مسئولیت خودرو بر عهده خریدار جدید می باشد. به عنوان مثال اگر پس از فروش خودرو تخلفی صورت گیرد، صاحب خودرو جریمه می شود.

چگونه از وضعیت فک پلاک مطلع شوم؟

برای این کار می توانید از طریق این لینک وارد سامانه پلیس راهور شوید و با ثبت اطلاعات مورد نیاز وضعیت شماره ثبت نام را ایمن کنید. در داخل سایت بخشی به نام “وضعیت صفحه فک” وجود دارد. با وارد کردن کد ملی دارنده شماره ثبت و همچنین کد امنیتی موجود در سایت می توانید پس از پردازش اطلاعات از وضعیت این پلاک ثبتی مطلع شوید. توجه داشته باشید که اگر وضعیت پلاک شما نامشخص است، یک یا دو روز بعد دوباره این فرآیند را انجام دهید تا اطلاعات سیستم به روز شود.

یادداشت مهم

هر چند مسئولیت شماره ثبت به عهده فروشنده است، اما حتی اگر خریدار خودرو هستید، حتما از فک شماره ثبت اطمینان حاصل کنید تا در صورت وجود سابقه خودرو و شماره قبلی آن، فاقد هرگونه سابقه باشد. عواقب برای شما

نظرات کاربران تست درایو در مورد ردیابی وضعیت فک شماره ثبت خودرو:

کاربری به نام علی رحمانی می گوید:

من تقریبا 3 هفته پیش برای شماره ثبت درخواست دادم الان چندین بار چک کردم هیچ اطلاعاتی در مورد شماره رجیستری ماشین نشون نمیده که متوجه شدم سایتش آفلاین کار میکنه و فکر کنم یکبار آپدیت شده یا دو بار در ماه


دوستان عزیز روش درخواست پلاک به شرح زیر می باشد و می توانید از طریق سایت راهور برای استعلام اقدام نمایید، توجه داشته باشید که استعلام آنلاین نیست و نمایش آفلاین زمان بر است.

اگر می خواهید فک پلاک داشته باشید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید. در ازای دریافت پلاک، پس از اینکه خودروی خود را در پارکینگ پارک کردید، با در دست داشتن سند خودرو، کارت ملی، کارت شناسایی، قبض برق یا آب به باجه مورد نظر مراجعه کرده و آنها را در صندوق دای تحویل می دهید. می توانید مراحل تعویض برگ سبز خودرو و پلاک را با صاحب قبلی خودرو انجام دهید و یا از او وکالت نامه بگیرید و مراحل را خودتان انجام دهید. هزینه پست، شماره ثبت و برگ سبز از شما دریافت می شود.
پس از انجام مراحل، فرمی به شما تحویل داده می شود که باید توسط بازرسان خودرو تکمیل شود و پس از تکمیل آن، باید آن را به همان پیشخوانی که فرم را دریافت کرده اید، برگردانید. پس از تحویل فرم مدارکی که قبلا ارائه کرده اید به شما برگردانده می شود و می توانید به محل فک شماره ثبت مراجعه کرده و پلاک قبلی را دریافت کرده و منتظر پلاک جدید باشید. مدت زمان انتظار به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند ثبت نام با پلاک دیگری به نام شما. اگر پلاکی از قبل به نام شما ثبت شده باشد، باید مدت بیشتری صبر کنید.


کاربری به نام مهدی می گوید:

با سلام، افرادی که پس از وارد کردن اطلاعات خود نمی توانند اطلاعاتی دریافت کنند و برایشان کار نمی کند، فراموش نکنند که سایت آفلاین بوده و هر چند وقت یکبار به روز می شود و برای ورود به سایت راهور، لینک روی همان است. صفحه، حتما بررسی کنید مطمئن شوید که قند شکن شما فعال نیست

کاربری به نام میلاد می گوید:

من چند روزی در این سایت شرکت کردم و فکم را برای پلاک دیدم، بنابراین متوجه شدم که سایت گاهی اوقات خطا می دهد و در زمان های مختلف نیاز به تست دارد و باید با آی پی ایران وارد سایت راهور شوید. در خارج از ایران مسدود شده است و در حال حاضر سرویس نمی دهد. به یاد داشته باشید که من توانستم اطلاعات موجود در بشقاب خود را ببینم. موفق باشید.

کاربری به نام محمدی می گوید:

سلام دوستان عزیز فکر کنم سایت معاینه پلاک فک آفلاین هست یعنی آنلاین نیست و هر چند روز یکبار اطلاعاتش آپدیت میشه البته دقیقا مطمئن نیستم. فکر می کنم کار خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 6 =