AMG – 50 سال از اولین نمایش “خوک قرمز” Automagazin.sk

[ad_1]

درست در وسط پیست در آردن یک مرسدس بنز W 109 سدان از برند مرسدس بنز برای مسابقات در مسافت های طولانی قرار داشت. تاکید بر موتور و شاسی بود. در مقایسه با خودروهای مسابقه ای در آن زمان ، اطلاعات فنی بسیار زیاد بود: 315 کیلو وات (428 اسب بخار) از حجم 6835 سانتی متر مکعب ، تا 620 نیوتن متر گشتاور ، حداکثر سرعت بیش از 265 کیلومتر در ساعت و شتاب از 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 6.1 ثانیه AMG 300 SEL 6.8 نام یک ماشین مسابقه قرمز بود – اگرچه ستاره روی جلوپنجره شوفاژ به وضوح علامت اشتوتگارت را مشخص می کرد.

یک شروع جذاب
نام AMG در سال 1971 چندان رایج نبود ، مخصوصاً برای طرفداران خودروهای مرسدس بنز با عملکرد بالا و جاه طلبی های ورزشی شناخته شده بود. پشت حروف اختصاری اولین حروف خانواده Aufrecht و Melcher و شهر Großaspach (جایی که دو بنیانگذار برای اولین بار در دهه 1960 در موتورهای مسابقه همکاری کردند) وجود دارد. دفتر مرکزی یک آسیاب سابق در شهر همسایه Burgstal است. پس از یک مسابقه 24 ساعته در پیست Spa-Francorchamps در سال 1971 ، مارک AMG یک شبه در جهان مسابقات شهرت یافت. هانس هایر و کلمنس شیکنتانز 300 SEL 6.8 را کسب کردند و در مجموع مقام دوم عالی و یک پیروزی در کلاس خود کسب کردند.

“مقام دوم باورنکردنی”
این موفقیت مسابقه ای 50 سال پیش طبیعی نبود. از این گذشته ، این سدان بزرگ 1635 کیلوگرمی (هنوز 195 کیلوگرم کمتر از نسخه تولیدی) باید در این مسابقه پایدار بلژیکی در بین اتومبیل های مسافرتی مسابقه ای زیرک نقش آفرینی می کرد. خوشبختانه این وسیله نقلیه برای پیست Spa-Francorchamps-14 863 کیلومتری با خطوط مستقیم زیادی که می توان با گاز کامل حرکت کرد مناسب بود. 300 SEL 6.8 خجالت نمی کشید و شب ها با اطمینان به سرعت حرکت کرد و تعداد بیشتری از خودروها از مسابقه کنار رفتند: 23 وسیله نقلیه در سحر مسابقه دادند. کل تیم های کارخانه از مسابقات کنار رفتند. خارجی آفالترباخ در مسیر باقی ماند و در پایان از 18 تیم دیگر به مقام دوم رسید.

مجله Road & Track توازن قدرت و وزن موفقیت آمیزی را تحسین کرد: “موتور بزرگ V8 در طول مسابقه عطش سیری ناپذیر برای سوخت داشت و وزن زیاد آن در سایش سریع لاستیک ها منعکس می شد. با این حال ، سرعت” خوک قرمز “رانندگی مستقیم در مسافت های طولانی پیست Spa-Francorchamps ، بیش از حد ناکارآمدی آن را متعادل کرده و پس از 24 ساعت سرانجام راه خود را به رتبه دوم باورنکردنی در پشت فورد کاپری رساند.” رانندگان فورد مسابقه دهندگان سابق مرسدس بنز و سفیر فعلی بودند. مرسدس بنز دیتر گلمسر و سوارکار اسپانیایی آلخاندرو “الکس” سولر رویگ.

خاطره پیروزی تاریخی در مسابقه 24 ساعته در پیست Spa-Francorchamps در سال 2021
برای مرسدس AMG عملکرد و برند خودروهای اسپرت و مرسدس مرسدس AMG Motorsport ، موفقیت در مسابقه 24 ساعته اسپا-فرانکورامپ 50 سال پیش نقطه عطفی در تاریخ این برند بود. امسال ، 13 خودرو مرسدس AMG GT3 از تیم مشتریان در مسابقه 24 ساعته در پیست اسپا-فرانکورشامپ (از 31 جولای تا 1 آگوست 2021) شرکت خواهند کرد. یکی از GT3 سالگرد را به دو طریق جشن می گیرد: طراحی آن بر اساس یک ماشین مسابقه 1971 و شماره شروع آن نیز 50 است.

یکی دیگر از نقاط دیدنی در اشتوتگارت: موزه مرسدس بنز بازسازی خوک قرمز افسانه ای را در دهلیز از 20 جولای تا 19 سپتامبر 2021 به نمایش می گذارد. ورود به این منطقه رایگان است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 15 =