Tajov – محل تولد غول ها در قلب اسلواکی Automagazin.sk

[ad_1]

تنها 7 کیلومتری غرب مرکز شهر منطقه ای Banska Bystrica ، دهکده Tajov قرار دارد. در حال حاضر ، این دهکده کوچک کمی بیش از 600 سکنه دارد و همچنین از نظر تاریخی با چندین بزرگان کشور اسلواکی ارتباط دارد. شاید مشهورترین بومی تاجوف یوزف گرگور تایووسکی نویسنده ، نمایشنامه نویس ، شاعر ، ویراستار ، معلم و سیاستمدار اسلواکی باشد. شما می توانید از خانه بومی او در وسط Tadzhov دیدن کنید ، که بخشی از زندگی او را نشان می دهد. این نمایشگاه جنبه های مختلف زندگی JG Tajovský را آشکار می کند ، آثار و وقایعی را ارائه می دهد که او را در دوران جوانی با پدربزرگ و مادربزرگ سپری کرده است.

شما می توانید اولین آزمایش های ادبی وی یا عکس های حفظ شده او را مشاهده کنید که مراحل مختلف زندگی نویسنده داستان های افسانه ای Mamka Postkova یا Mako Mlich را ثبت می کند. و بدتر از آن ، خانه چوبی باستانی زندگی و کار یک تایلندی مشهور دیگر ، یوزف مورگاش را نزدیک می کند. کشیش ، هنرمند و مخترع کاتولیک رومی از مدرسه ابتدایی در زادگاهش تایوف فارغ التحصیل شد و بعداً در دبیرستان در بانسکای بیستریکا تحصیل کرد. پیشگام ارتباطات از راه دور بی سیم اولین کسی بود که کلمه گفتاری را پخش کرد و حق ثبت اختراعات آن به جهانیان رسیده است.

طبق معمول ، احتمالاً هیچ یک از موارد بالا حفظ نشده است ، تا کمی در پس زمینه آقای دائمی ژوزف شب باقی نماند. مربی ای که در عین حال وقایع نگاری عمومی ، ارگانیست ، مربی و بالاتر از همه عاشق تئاتر بود. بنیانگذار حلقه تئاتر MOMS در تاجوف مروج مهم آثار JG Tajovský و حق ثبت اختراعات Jozef Murgaš است. یوزف شبو مسئول ایجاد خانه یادبود یوزف گرگور تایوسکی بود و بعداً حتی مدرس آن بود.

یک سفر خانوادگی ایده آل

با این حال ، ما فقط به دلیل بومیان معروف Tadzhov دیدار نکردیم. ما همچنین به پیست اسکی کوچکتر Skicentrum Tajov ، واقع در انتهای روستا ، در ارتفاع 540 تا 640 متر علاقه مند بودیم. سه آسانسور و سه پیست غیرمستقیم به طول 100 – 500 متر پیدا خواهید کرد. مکانی برای اسکی بازان مبتدی یا خانواده های دارای فرزند. درست است ، امسال تپه ها از پوچی خلافتند. با این حال ، طبیعت اطراف روستای تایوف حتی در حین قفل حداقل از کسانی که از منطقه بانسکای بیستریکا هستند استقبال می کند.

ما به مسیر توریستی Tajov – Kremnica که شامل تونل مرموز G mysterrgey است توجه می کنیم. مردم محلی از قرن شانزدهم این موضوع را می دانند و نام آن به نام ژنرال مجارستانی آرتور گرگی ، مبارز استقلال مجارستان است. وی واگن های گنج طلای مجارستان را از داخل تونل راند و نام آن را به نام خود گذاشت. این تونل بعداً توسط میهن پرستان اسلواکی در سال 1944 مورد استفاده قرار گرفت. در طول جنگ جهانی دوم ، 180 کیلوگرم طلا برای محافظت از گنج در برابر نازی ها حمل شد. از سال 2016 ، تونل بازسازی شده و جاده SNP Heroes نیز از آن عبور می کند.

روستای تایوف با ماشین به راحتی قابل دسترسی است و به لطف موقعیت مکانی در نزدیکی Banska Bystrica سفر بسیار راحت با کودکان است. چه به منظور بازدید از زادگاه یوزف گرگور تایوفسکی و چه در تلاش برای شناخت سایر زیبایی های طبیعی کشورمان ، از تایوف دیدن می کنید ، توصیه می کنیم حتما از این مکان دیدنی در قلب اسلواکی دیدن کنید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =