Doosan Concept-X: Autonomous Excavator Vision Automagazin.sk

[ad_1]

سازنده بیل مکانیکی چرخدار کره جنوبی Doosan Infracore مطالعه جامعی در مورد دستگاه Autonomous Concept-X ایجاد کرده است که تحت سلطه بیل مکانیکی با طراحی آینده نگر است. این دستگاه با کنترل از راه دور بدون کابین نیز با چندین ویژگی که قبلاً در فیلم های علمی تخیلی شناخته شده بود، توجه را به خود جلب می کند.

کل راه حل یک جایزه طراحی معتبر دریافت کرد. این مفهوم با چشم اندازی بلندپروازانه برای آینده صنعت ساخت و ساز، مرزهای فناوری را بالا می برد و گسترش می دهد. پهپادها و بیل‌های مکانیکی کنترل‌شده با پهپاد، سیستم‌های علمی تخیلی و سبک خودرو را به بخش معمولی می‌آورند. “امکانات بی پایان هستند: ایمنی، عملکرد، دقت و کیفیت بهبود یافته.” طراحان بخش طراحی Doosan Infracore گفتند. دوسان بر طرحی تکیه کرد که ماشین هایش را از بقیه متمایز می کرد، که تفاوت چندانی بین برندها نداشت، به جز رنگ.

بیل مکانیکی یا بهتر است بگوییم بیل مکانیکی دارای اشکال گرد، ترکیب رنگ نقره ای مشکی و نورپردازی خطی تماشایی است. Concept-X بر اساس کنترل با استفاده از شبکه های 5G ساخته شده است. Concept-X یک راه حل مدیریتی کامل است. می توان از آن برای مطالعه توپوگرافی در محل کار با استفاده از اسکن سه بعدی هواپیمای بدون سرنشین برای تعیین برنامه های عملیاتی بر اساس داده های توپوگرافی و عملکرد ماشین آلات ساختمانی مانند بیل مکانیکی و لودر چرخ، بدون دخالت انسان استفاده کرد. Concept-X به معنای تحقق محل ساخت و ساز در آینده است که اجازه می دهد تمام کارهای ساختمانی خطرناک منحصراً با کمک ماشین آلات انجام شود. این به کارکنان انسانی اجازه می دهد تا روی وظایف و مدیریت تحلیلی پیچیده تر تمرکز کنند.

اگرچه برخی از فناوری‌های مستقل و بدون مراقبت قبلاً در زمینه ماشین‌آلات ساختمانی معرفی شده‌اند، معرفی فناوری‌های اتوماسیون بدون نظارت توسط Doosan Infracore در سراسر سایت ساخت‌وساز – از اکتشاف تا کنترل تجهیزات ساختمانی – اولین مورد در نوع خود در جهان است. . Concept-X طیف گسترده‌ای از فناوری‌های پیشرفته از انقلاب صنعتی چهارم را در خود جای داده است. اینها شامل تشخیص تصویر، فناوری‌های شناختی/کنترل، فناوری‌های کنترل خودکار، کنترل از راه دور 5G، بررسی‌های سه بعدی هواپیماهای بدون سرنشین، تخمین‌های دقیق و تعیین حجم کار، و فناوری‌های پیش‌بینی خطا هستند.

دوسان فناوری طراحی شده برای ایجاد نقشه های سه بعدی محل کار با داده ها و فناوری بررسی هواپیماهای بدون سرنشین را معرفی کرد که به ماشین آلات ساخت و ساز اجازه می دهد تا عملیات بهینه سازی شده را بدون نظارت بسته به موقعیت در محل انجام دهند. Doosan Infracore فن آوری هایی را نشان می دهد که امکان ردیابی کار را در زمان واقعی از طریق یک راه حل کامل مدیریت X-Center فراهم می کند. این راه حل با کاهش زمان و هزینه های لازم برای بهره برداری از تجهیزات ساختمانی، بهره وری و بازده اقتصادی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و در عین حال به معنای بهبود انقلابی در ایمنی محل ساخت و ساز خواهد بود.

Doosan Infracore قصد دارد تا سال 2025 Concept-X را تجاری کند. در سال 2018، Doosan Infracore با همکاری LG U+ برای اولین بار در جهان فناوری کنترل از راه دور مبتنی بر 5G را معرفی کرد. “Concept-X فقط یک فناوری بدون نظارت نیست، بلکه فناوری‌های مدرن‌تری را ادغام می‌کند که می‌تواند بلافاصله به هر تغییری که ممکن است در سایت‌های ساخت‌وساز در همان زمان رخ دهد پاسخ دهد.دونگیون سون، رئیس و مدیر عامل دوسان Infracore، گفت: “این به یک فناوری انسان محور تبدیل می شود که نه تنها پیشرفت های قابل توجهی در اقتصاد و امنیت به ارمغان می آورد، بلکه مشاغل بیشتری را در صنایع با فناوری پیشرفته ایجاد می کند.

علاوه بر توسعه فناوری مستقل خود، Doosan Infracore همچنین در اشکال مختلف نوآوری باز، از جمله همکاری با سایر شرکت ها و مدارس، و همچنین سرمایه گذاری در استارت آپ ها، مشارکت می کند. این شرکت در حال همکاری صنعتی-آکادمیک با دانشگاه ملی سئول، دانشگاه یونسی و دانشگاه هانیانگ برای توسعه فناوری های جدید مرتبط با بهره برداری از تجهیزات ساخت و ساز مبتنی بر هوش مصنوعی، تحقیقات پهپادهای سه بعدی و تجزیه و تحلیل داده های عملیاتی است.

-jj- منبع و عکس: دوسان

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 9 =